Logo tasarımda kaliteli bir firmayla çalışmak neden önemlidir

20.09.2020
138
Logo tasarımda kaliteli bir firmayla çalışmak neden önemlidir

Kurumsal kimliğin ilk ve en önemli unsuru logodur. Logo, işte diğer unsurlardan daha sık kullanılır ve en geniş uygulamayı bulur. Hem site hem de kartvizitler için, diğer basılı materyaller, e-posta mesajlarının kaydı ve çok daha fazlası.

İyi tasarlanmış bir logo, rakiplerinizden sıyrılmanıza, insanların gözlerini yakalamanıza ve aslında bir reklam aracı olarak hizmet etmenize olanak tanır. İyi logoya sahip olmak istiyorsanız, kaliteli bir firma ile çalışmalısınız.

Bir logo, potansiyel müşterilere bir şirket hakkında temel bilgileri vermekle kalmaz, aynı zamanda markanın bir bütün olarak birincil izlenimini oluşturabilir. Bu nedenle marka isminin tasarımı, işin başarısında önemli bir rol oynar.

Gerçekten etkili ve çekici bir logo tasarlamak için renk ve şekil algısı psikolojisini dikkate almak önemlidir. İnsanlarda belirli bir figür ve rengi gördüklerinde bilinçaltı düşünceler ve duygular ortaya çıkar.

Her gölgenin insanlar üzerinde belirli bir psikolojik etkisi vardır. Bu sayede firma temsilcileri marka renklerini kullanarak reklam yaparak hedef kitleyi etkileyebilirler.

Sanatçılar veya tasarımcılar gibi yaratıcı kişilerin hizmetlerini gerektiren herhangi bir proje üzerinde çalışmak için fikirleri uygulayacak uzmanlarla doğru iletişim kurmak çok önemlidir. Bir tasarımcıyla verimli bir çalışma, müşteri ile proje yüklenicisi arasında tam bir anlayışla ilgilidir. Müşteri kısaca doğru cevapları ihmal etmemeli, uzmanın projeden ne istediğini, nihai sonucu nasıl gördüğünü anlamasına yardımcı olmalıdır.

Bir logo ve gerekli tüm pazarlama unsurları dahil olmak üzere bir şirket için kurumsal kimlik geliştirmeye gelince, şirket yöneticileri veya yardımcıları zor bir uzman seçimi ile karşı karşıya kalır.

Günümüzde tasarım, tüm tezahürleriyle oldukça gelişmiş bir alandır, ancak sizi ilk kelimeden anlayacakları geniş tasarım stüdyoları listesinden birini seçmek her zaman mümkün değildir. Peki iyi bir stüdyo bulmak ve sonuçtan memnun olmak için nelere dikkat etmelisiniz?

Tasarım stüdyosu ne olmalı?

1. Stüdyonun web sitesine, logosuna ve kurumsal kimliğin diğer unsurlarına dikkat edin. Stüdyo görsel imajına dikkat etmediyse, şirketinizin yüzü ile kesinlikle ona güvenmemelisiniz.

2. Geniş bir portföye sahip stüdyolarla çalışın. Firma tasarımcılarının çalışmalarını düşünmek büyük bir avantaj. Yaratıcı düşüncelerini seviyorsanız, erkeklerin zevkleri olup olmadığını belirleyebilirsiniz. Her resme sürecin kendisinin bir açıklaması eklenirse, bu işe mümkün olduğunca sorumlu bir şekilde yaklaşıldığı anlamına gelir. Portföyde, stüdyoya imajını emanet eden firmaların gerçek resmi görebilirsiniz.

3. Logo tasarımından şirket sunumuna kadar geniş bir hizmet yelpazesinin sunulacağı bir atölye seçin. Her konuda tek bir stüdyo ile işbirliği yapmak, özellikle de tam kapsamlı hizmetlere ihtiyacınız varsa çok uygundur.

4. İyi bir tasarım stüdyosu küçüktür. Stüdyoda çok sayıda yönetici, asistan ve diğer personel çalışıyorsa, bu onların işi nasıl organize edeceklerini bilmedikleri anlamına gelir. Genellikle üç kişilik stüdyolar işi 30 kişilik bir ekipten daha hızlı çözer. Evet ve iyi bir stüdyonun başı, iş adamı değil, öncelikle bir tasarımcıdır.

5. Hizmetlerin fiyatı size uygun olmalı, ancak lütfen değil. Kendine saygılı hiçbir tasarımcı, başka herhangi bir sektördeki bir çalışan gibi, işinin değerini küçümsemeyecektir. Yüksek kalite için ödeme yapmalısınız.

Kurumsal bir logo sipariş edin!

Stüdyomuzda sadece en iyi zanaatkârlar ve zanaatlarının gerçek ustaları çalışıyor. Grafik tasarımcılar, sanatçılar, sanat yönetmeni, hepimiz zanaatımızın gerçek hayranıyız. Anahtar hizmetlerimizin listesi, şirketin tüm kurumsal tarzının geliştirilmesini içerir: logoların geliştirilmesi, kimlik, marka kitaplarının geliştirilmesi, adlandırma, ambalaj tasarımı, reklam ve baskı ürünleri, anahtar teslimi web sitesi geliştirme ve müşterilerimize bir dizi etkili çözüm sunmamızı sağlayan bir ticari markanın tescili marka yaratma ve daha fazla tanıtımı üzerine. Tüm siparişleri çevrimiçi olarak verebilirsiniz, şimdi daha da kolay: şirketin tüm kurumsal kimliğini sipariş edin!