Logo Tasarım

20.09.2020
16.600
Logo Tasarım

Çoğu zaman, bir iş kurarken, bir girişimci, yeni şirketinin kesinlikle bir logoya ihtiyacı olduğundan emindir, ancak herkes nedenini tam olarak anlamaz. Bazıları için bu sadece güzel bir resim veya bir dizi semboldür, ancak diğerleri için bu şirketin ticari markasıdır. İşi basitleştirmeyi düşünürsek, girişimci adaylarının çoğu her şeyi kendi başlarına yapmaya çalışır çünkü profesyonellerden sipariş vermenin çok pahalı olduğunu düşünürler. Bu yazıda size logonun amacı, logo tasarımı yaptırmak ve hiç de pahalı olması gerekmediği gerçeğinden daha fazla bahsetmeye çalışacağız.

Logo Tasarım, insanların belirli bir markayla ilişkilendirdiği bir ticari markadır. Bir logo, soyut bir semboller dizisi veya sadece güzel bir resim değildir. Logonun karmaşık olması gerekmiyor, sektörle ilgili olması gerekmiyor

İyi tasarlanmış bir logonun başarıyla gerçekleştirdiği birkaç işleve bir göz atalım:

1. Logo Tasarım rakiplerin arasından sıyrılmaya yardımcı olur

Logo, müşterinin şirketinizle ilk tanışmasıdır. Pek çok kişi, sunulan hizmet ve malları yargılar ve çoğu zaman işinizi tercih edip etmeme veya rakiplere gitme konusunda karar verir. Bu nedenle, logo olabildiğince ilişkisel olmalı ve müşteride yalnızca olumlu duygular uyandırmalıdır.

2. Mülkiyetin yasal garantisi

Logo, üretilen ürünlerle aynı şirketin mülkiyetindedir. Bu nedenle, mallara ilişkin hakların bir şekilde korunmasıdır. Logo başka bir şirket tarafından kullanılıyorsa, cezai veya idari sorumluluğa getirilebilir.

3. Müşteri güveni

Tüm şirketlerin kendi logosu yoktur, ancak kalite ve müşteri sevgisine odaklanan bir şirketin bir logosu olmalıdır. Açıkçası, alıcılar üzerinde logo bulunan daha fazla ürüne güveniyor. Bu işaretler olmadan en son ne zaman bir şey aldığınızı düşünün. Büyük olasılıkla, bu uzun zamandır olmadı.

4. Sıradışı ve estetik

Logonun herhangi bir ürünü alışılmadık hale getirmeye, ona bazı ayırt edici işaretler eklemeye yardımcı olduğunu unutmayın.

5. Promosyonda yardım

Bir logo, her yerde basıldığı için bir ürünün tanıtımına büyük ölçüde yardımcı olabilir: ürünlerde, şirket mağazalarında, kartvizitlerde, afişlerde ve reklamlarda, sosyal ağlarda. Bu yüzden hatırlanması kolay olmalı ki hikayedeki herhangi bir kişi arkadaşına sadece logonun nasıl göründüğünden bahsedebilsin ve hemen hatırlansın.

Sonuç olarak, herhangi bir logonun başarılı bir şekilde gerçekleştirebileceği ve şirketin benzersiz bir imajını oluşturabileceği ve böylece “Olympus’a uçmasına” yardımcı olacak beş işleve sahibiz! Bu yüzden yaratılışına yeterince dikkat etmeye değer, çünkü böylesine küçük bir görüntü bu kadar büyük ve önemli işlevleri yerine getiriyor. Modern teknolojiler sayesinde, logo tasarımı yaptırmak o kadar pahalı değil, sitemize kayıt olarak sizin için en iyi logoyu tasarlamamız için bize ilham verin.

Kahve dükkanlarından pizzacılara, mağazalardan fotoğraf stüdyolarına kadar binlerce yeni işletme, web sitemizi kullanarak kendileri için kurumsal bir kimlik oluşturdu. Firmamız, yeni başlayanların ve küçük şirketlerin marka ürünleri ve hizmetleri için profesyonel logolar oluşturmasına yardımcı olur. Kurumsal bir kimlik geliştirmek için hizmetimizi kullanın ve kazandığınız zaman ve parayı işinizi geliştirmek için kullanın!